- Destylatory rozpuszczalnika
- Urządzenia do mycia
- Zgniatarki
- Obracarki
- Oczyszczanie wody
Nasza oferta obejmuje
odwracarki stosu odwracarki stosu odwracarki papieru obracarki stosu obracarki roli obracarki papieru obracarki palet destylarki rozpuszczalnika destylarki do rozpuszczalnika recykling rozpuszczalnika regeneracja rozpuszczalników destylacja rozpuszczalników odzyskiwanie rozpuszczalnika myjka do sit myjka do sitodruku myjka do wałków myjka ultradźwiękowa myjka sitodrukowa myjka do pistoletów myjnie do pistoletów serwis destylatorów myjnia myjnia do płyt fotopolimerowych worki do detylarki worki do destylatorów worki destylatorów worki do destylacji zgniatarki do puszek zgniatarki do papieru zgniatarki do beczek zgniatarki do folii prasa do makulatury belownica makulatury belownica folii belownica do odpadów belownica do materiałow belownica do szmatOferta produktów: Urządzenia do mycia >> Sit drukarskich > Ręczne
Myjnia do zmywania emulsji z sit drukarskich serii SV oraz SV flok
SERIA SV
Myjnia z tej serii jest myjnią ręczną i służy do zmywania małych i średnich sitodruków z emulsji, dla których nieopłacalny jest zakup myjni automatycznej.
Cechą charakterystyczną tego modelu jest wykorzystanie płynów w obiegu zamkniętym w celu ich całkowitej eksploatacji przed likwidacją lub regenerowaniem.
Urządzenie to przesyła płyny do zbiornika wyjściowego poprzez podciśnienie wytwarzane w tymże zbiorniku przez ejektor (zjawisko Venturiego).
Posiada obudowę wykonaną z PVC. Myjnia SV wyposażona jest w podświetlany ekran do sprawdzania czystości sita po jego oczyszczeniu z emulsji światłoczułej.
Myjnia SV stwarza możliwość wykonania końcowego płukania sita przy użyciu pistoletu podłączonego do sieci wodnej z rozładowaniem lub też (opcjonalnie) zbieraniem wewnątrz zbiorników.
KABINA Z PVC DO ODZYSKIWANIA SIT SV
- dwa, 50-litrowe zbiorniki zasilające ze stali nierdzewnej INOX, wyposażone w uszczelnianą pokrywę oraz filtr,
- pompa elektryczna o niskim ciśnieniu i wysokiej wydajności wyposażona w lancę spryskującą samo zasilającą się, obsługiwana przez pompę elektryczną do odzyskiwania sit,
- pompa elektryczna o niskim ciśnieniu oraz lanca o wysokim ciśnieniu do usuwania żelatyny,
- 2 filtry samo oczyszczające się po stronie tłocznej,
- zespół elektryczny do sterowania pompami z oddzielnymi przełącznikami, dla każdego cyklu pracy,
- pistolet do rozładowywania zbiorników (przesyłający zużytą wodę do destylatora lub do oddzielnego zbiornika),
- lanca przedmuchująca do sit,
- system elektro-pneumatyczny do automatycznej wymiany zbiorników, w celu uniknięcia ewentualnych problemów dotyczących zanieczyszczenia produktów wykorzystywanych do mycia lub odzyskiwania sit,
- wymiary (cm): 150x80x100.
Model SV FLOK posiada dodatkowe wyposażenie, które jest przydatne nawet w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się odzyskiwaniem sitodruków z emulsji. W rzeczywistości nie jest to tylko normalny zbiornik służący gospodarce odzysku sit. To system umożliwiający technikom pracę z oczyszczoną wodą znacznie redukując koszty związane z wywozem zabrudzonej wody.
Za pomocą systemu SV-R CC pracującego w obiegu zamkniętym, osoba obsługująca może decydować, którym środkiem myjącym (tym już lekko zabrudzonym czy tym już po odzysku) rozpocząć mycie, gromadząc brudną wodę w pojemniku umieszczonym pod spodem. Zabrudzona woda jest stąd zasysana do pojemnika „C” za pomocą pompy zanurzeniowej z przełącznikiem pływakowym. Następnie podawana jest do jednostki „D” z flokulatorem (może nim być polimer rozpuszczalny w wodzie). Tam, za pomocą chemicznych procesów odbywa się proces oczyszczania wody, która może być użyta do ponownego mycia. (Maksymalny stopień wydajności dla urządzenia oczyszczającego Ecowater 60 wynosi 60 l/godz; a dla Ecowater 100 – 100 l/godz. Aby zregenerowana woda odzyskała w pełni właściwości czyszczące kierowana jest do jednostki „F” zwanej puryfikatorem a następnie do pełnego odzysku lub wywozu ścieków. Żeby zagwarantować właściwą niezależność działania, drugi zbiornik „E” jest połączony tak, aby można było go napełnić wodą (albo pochodzącą z flokulacji albo też tą po procesie puryfikacji). Dodatkowy zbiornik „G” jest przeznaczony do wywozu wody, której nie da się już ponownie oczyścić. Usytuowany jest on pomiędzy pierwszym zbiornikiem „C” a jednostką flokulacyjną „D”.
Model SV-B został zaprojektowany do mniejszych wymogów. Dopasowany do pojemnika gromadzącego „B” do użytku z oczyszczoną wodą dostarczoną za pomocą pomp. Konfiguracja ta zawiera także pompę wysokociśnieniową „HP” i pistolet myjący do usuwania odpadów (rys.1)
Model SV-R to poprawiona wersja z jednostką oczyszczającą „F” pozwalającą na puryfikację wody, która nie może być dłużej oczyszczana i późniejsze jej odprowadzenie do ścieków.
Model SV-F z kolei, oprócz konfiguracji, którą posiada model SV-B umożliwia oczyszczanie wody za pomocą urządzenia do flokulacji „D”, które jest także połączone z pompą zanurzeniową z przełącznikiem pływakowym „P-2”. Ten system nie zapewnia wysokiego poziomu niezależności tak jak to jest w tym samym „systemie usuwającym” w wersji podstawowej (rys. 2)
Model SV-R-CC posiada pełną opcjonalność, pracuje w zamkniętym cyklu z ulepszoną niezależnością pracy (rys.3).
Powrót